Czy zimne ognie są bezpieczne dla dzieci?

Zadaniem każdego rodzica jest chronienie własnych dzieci. Czy jednak w przypadku zimnych ogni można się czegoś obawiać? Jak to wszystko wygląda w praktyce?

Jak działają zimne ognie?

Nieprzypadkowo zimne ognie są uznawane za jedne z najbardziej bezpiecznych materiałów zaliczanych do kategorii „pirotechnika”. Czym cechują się zimne ognie? Występują one w formie relatywnie cienkich drucików (wykonanych z metalu). Są one dodatkowo pokryte tak zwaną szarą masą. Chodzi zaś o takie komponenty, jak np. opiłki żelaza, czy azotan baru itp. Te właśnie produkty nie powodują efektu wybuchu. Mogą być zatem swobodnie stosowane przez dzieciaki. Oczywiście, najlepiej jest, by pociechy były po prostu pod opieką swoich rodziców. Dorośli muszą zatem mieć to na uwadze. Z jednej strony zimne ognie są bezpieczne. Z drugiej strony muszą być właściwie użytkowane, by nikomu nie stała się żadna krzywda. O czym zatem trzeba pamiętać w czasie stosowania? Przede wszystkim zimne ognie powinny być trzymane w dłoni, która musi być wyciągnięta na całą długość ramienia. Warto zatem uczulić na to swoje pociechy i przypilnować je w trakcie aktywowania tych akcesoriów. Co jeszcze jest ważne? Zimne ognie powinny być trzymane w relatywnie dużej odległości od materiałów łatwopalnych. Nie mogą być też zbyt blisko innych osób albo zwierząt, które mogłyby się przestraszyć takich właśnie produktów itp. Pełna kontrola nad dzieciakami jest zatem wymagana. Rodzice muszą o tym pamiętać.

Przeczytaj także: https://www.dama-tel.pl/fajerwerki-na-wesele-jak-przygotowac-pokaz/

Czy zimne ognie mogą być używane w pomieszczeniach?

Chcesz zapewnić sobie oraz innym piękne, wyraziste iskrzenie? Wiele osób błędnie uważa, że zimne ognie mogą być stosowane np. tylko na zewnątrz. Okazuje się, że sprawa wygląda zaś zdecydowanie inaczej. W końcu nie ma żadnych przeszkód, by te elementy były używane nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Trzeba podkreślić, że zimne ognie mają takie właściwości, że nie jest możliwe np. wzniecenie pożaru. Oczywiście, trzeba dmuchać na zimne, ale są to produkty naprawdę wyjątkowo bezpieczne. Nic zatem dziwnego, że są coraz częściej stosowane przez Klientów np. w trakcie urodzin, imienin, wesel, imprez sylwestrowych itd.

Na jakie zimne ognie można się zdecydować?

Warto wiedzieć, że zimne ognie można wybierać pod kilkoma różnymi kątami. Jest to m.in. marka producenta. Trzeba zwracać uwagę także na ich długość. W nowoczesnym sklepie możesz zdecydować się na zimne ognie mające od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu centymetrów. Ten parametr ma zaś wpływ na czas działania (palenia). Jeśli chodzi o dzieci, to rekomenduje się nieco mniejsze zimne ognie. Dzięki temu będzie je można łatwiej utrzymać. Np. na wesela szczególnie polecane są natomiast największe dostępne produkty. Do wyboru są także zimne ognie w różnych kolorach oraz kształtach, co możesz sprawdzić np. tutaj: https://fajerwerkilider.pl/pl/24-zimne-ognie. Na co można się zdecydować? Nie ma przeszkód, by kupić zimne ognie złote albo srebrne. Jeśli zaś chodzi o kształty, to bardzo popularne są produkty w postaci choinek, gwiazdek, serc itp. Warto na sam koniec dodać, że zimne ognie mogą być także wybierane pod kątem gęstości iskierek.