Top 5 akcesoriów do łóżeczka dla niemowląt

W swoim łóżeczku maluch powinien czuć się bezpiecznie i komfortowo. W stworzeniu przyjaznej, stymulującej do rozwoju atmosfery z pewnością pomoże dobór odpowiednich akcesoriów. Sprawdź, jakie elementy warto uwzględnić, ozdabiając dziecięce łóżeczko.

W pierwszych miesiącach życia niemowlak spędza większość czasu na leżąco. Łóżeczko powinno być jego małym światem, w którym czuje się bezpiecznie, mając jednocześnie zapewnioną maksymalną wygodę. W co warto je wyposażyć? Oto akcesoria do łóżeczka, które pomogą dziecku zasnąć, a jednocześnie zagwarantują mu odrobinę rozrywki i wesprą jego rozwój.

#1 Karuzela do łóżeczka — gadżet do wielu zadań

Idealne akcesorium sensoryczne, które stymuluje zmysły malucha, a gdy ma ochotę na drzemkę — skutecznie je usypia. Najlepiej wybrać model z pozytywką, który wydaje przyjemne, usypiające dziecko dźwięki. Na rynku znajdziesz karuzelki-pozytywki, grające różne, dobrze znane nam melodie.

Karuzela dla niemowląt powinna być wyposażona w łatwy w mocowaniu uchwyt, który możesz wygodnie zamontować na ramie łóżeczka czy nosidełka. Ważne, aby łatwo można było zamontować ją na różnych powierzchniach, w zależności od potrzeby.

Akcesorium może być wyposażone w pluszaki i zawieszki o zróżnicowanej teksturze oraz kolorach. W ten sposób stanie się ono zabawką sensoryczną, wspierającą rozwój dziecka.

#2 Szkatułka z pozytywką — dla lepszego snu

Wspaniała unowocześniona wersja klasycznej pozytywki. Posiada wygodne szufladki i wygrywa usypiające malucha melodyjki, dzięki którym łatwo zapadnie w głęboki sen. To akcesorium, które należy trzymać obok łóżka dla bezpieczeństwa malucha.

#3 Szumiące misie — dla głębokiego wyciszenia

Niektórzy rodzice usypiają niemowlęta na przykład… suszarką. Jednostajny dźwięk uspokaja maluchy, ponieważ kojarzy im się z łonem matki. Są jednak przyjemniejsze sposoby, które łączą praktyczne z pożytecznym. Należą do nich szumiące misie, do których dziecko może się przytulić. Wydają one z siebie szum, aby maluch mógł łatwiej zapaść w głęboki sen.

#4 Ochraniacz do łóżeczka — dla bezpieczeństwa

Ochraniacz to akcesorium, które amortyzuje wszelkie upadki i uderzenia. Dokładnie wyściela łóżeczko, dzięki czemu niemowlak może bezpiecznie się turlać i rozwijać się motorycznie.

#5 Rożek do łóżeczka — dla poczucia bezpieczeństwa

Korzystanie z rożka pozwala dokładnie otulić niemowlę, dzięki czemu maluch czuje się bezpieczniej. Wycisza go to, częściowo wytłumiając bodźce, mogące zakłócać sen. Jednocześnie, rożek zapewnia dziecku maksymalny komfort termiczny.

Wybierając powyżej wymienione akcesoria do łóżeczka dla niemowląt, możesz zadbać o to, by dziecko czuło się bezpiecznie i swobodnie, a także wesprzeć jego właściwy rozwój.