Dlaczego warto wykorzystać drewno w aranżacjach?

Zastanawiasz się nad drewnianym blatem, podłogą do mieszkania, a może zamawiasz meble na wymiar? Drewno to zawsze dobra inwestycja na lata. Poniżej 4 powody, dla których warto zdecydować się na ten materiał w aranżacji wnętrz.

Wystrój mieszkania to sztuka, która wymaga wiedzy, często doświadczenia, poczucia smaku, ale i znajomości zarówno aktualnych trendów wnętrzarskich, jak i oferty na rynku. Trzeba rozstrzygnąć wiele dylematów, podjąć trudne decyzje, poznać różne możliwości. Często wybieramy różne elementy wykonane z drewna – jak m.in. blaty dębowe, meble na wymiar, podłogi czy stopnie drewniane. Można je wykorzystać na wiele sposobów.

Przytulna i ciepła atmosfera

Do kuchni oraz do łazienki można wybrać blaty drewniane. Do wyboru są też inne materiały, m.in. laminat czy kamień naturalny, ale drewno dodaje charakteru i ciepła. Taką moc mają różne naturalne tworzywa – jak również bawełna, wiklina czy len. Przyjazna atmosfera sprzyja z kolei relaksowi, korzystnie wpływa na nasz nastrój. Blaty drewniane dębowe to najczęstszy wybór spośród gatunków rodzimych.

Drewno jest ponadczasowe

Jeśli stawiasz na rozwiązania ponadczasowe, zainwestuj w drewno. Ono zawsze jest modne i odporne na zmieniające się trendy. Stopnie drewniane, blaty czy meble sprawdzą się w różnych aranżacjach – klasycznych, rustykalnych, ale także nowoczesnych, skandynawskich, industrialnych, retro czy nawet glamour. Jeśli lubisz klasykę i szukasz materiałów, które nawet po drobnym remoncie pozostaną w Twoim domu – jak stopnie drewniane czy podłogi – postaw na drewno.

Materiał łatwy do renowacji

Są materiały, których nie można odnowić, są jednak takie, które łatwo poddają się renowacji – do tej drugiej grupy należy właśnie drewno. Warto je też regularnie impregnować – blaty drewniane można olejować albo lakierować, tym samym wydłużając ich żywotność. Na drewnianych elementach mogą pojawić się co prawda drobne uszkodzenia, ale papierem ściernym albo szlifierką często można je szybko usunąć.

Duże możliwości aranżacyjne

Ponadto drewno po prostu gwarantuje szerokie możliwości aranżacyjne w niemal każdym wnętrzu. Możesz je wykorzystać w aranżacji salonu, kuchni, łazienki czy tarasu. Nie ma drugiego materiału, który wpisywałby się we wszystkie style wnętrzarskie. Drewno znakomicie wygląda, dodaje ciepła wnętrzu, jest zawsze na topie, a do tego można je odnawiać i jest materiałem ekologicznym. Blaty czy stopnie drewniane to inwestycje na lata, które zachowają na długo świetny wygląd oraz swoje parametry.

undefined