Prawdziwa wartość operacji plastycznych

Jeszcze całkiem niedawno operacje plastyczne postrzegane były jedynie jako fanaberie znudzonych życiem żon bogatych mężów albo przedmiot plotek dotyczących celebrytów. Stereotyp może okazać się niezwykle krzywdzący dla tego rodzaju zabiegów, gdyż często nie chodzi w nich jedynie o próżną poprawę wyglądu, ale przede wszystkim o poprawę kondycji psychicznej. Co więcej, wiele operacji plastycznych o charakterze rekonstrukcyjnym przyczynia się nie tylko do poprawy jakości życia, ale również wpłynąć na możliwość normalnego funkcjonowania

Dlaczego warto?

Istnieje przekonanie, że nigdy nie warto poddawać się pod skalpel bez powodu. Jest w tym trochę racji, jednak odczuwany przez lata dyskomfort wewnętrzny i stałe pogłębianie kompleksów może doprowadzić do wycofania społecznego i podstawowych problemów związanych z komunikacją międzyludzką. Jeżeli stan ten spowodowany jest brakiem satysfakcji z własnego wyglądu operacje plastyczne są idealnym rozwiązaniem na nabranie większej pewności siebie i stanie się częścią społeczeństwa.

Plastyka wspomagająca leczenie otyłości

Nadmierna ilość zgromadzonej tkanki tłuszczowej jest stanem bezpośrednio zagrażającym ludzkiemu życiu. Wielu osobom wydaje się, że to tylko zaniedbanie, które można wyeliminować przy pomocy ćwiczeń  oraz diety. Niestety po przekroczeniu pewnego progu, aktywność fizyczna może być zabójcza dla całego organizmu, a w szczególności dla samych stawów. Większość metod operacyjnych leczenia otyłości łączy się z liposukcją, która znacznie obniża ciężar ciała. Odessanie tłuszczu, a później właściwa plastyka skóry jest zwykle doskonałym początkiem walki o powrót do zdrowia i normalnej sylwetki wszystkich otyłych. Połączenie chirurgii plastycznej i operacyjnego leczenia otyłości przynosi najbardziej spektakularne skutki i daje wiele motywacji do dbania o siebie. Leczenie otyłości obejmujące operacje plastyczne w klinice Medicover cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem, a w dodatku przynosi jedne z najlepszych osiągnięć.

Rekonstrukcje

Chirurgia plastyczna obejmuje również szereg działań dążących do poprawienia funkcji ciała utraconych w wyniku wypadku, choroby czy wady wrodzonej. W najmłodszym wieku przeprowadzanych jest wiele operacji plastycznych leczących rozszczep wark i podniebienia u dzieci. Co więcej, z tych dobrodziejstw korzystają również kobiety, które w wyniku raka sutka musiały poddać się mastektomii. Rekonstrukcja piersi umożliwia im odnalezienie swojej kobiecości na nowo.