Dior: od ubrań do perfum

Era najwspanialszych pachnideł do ciała rozpoczęła się w XX wieku. To wtedy na rynku perfumeryjnym pojawili się tacy gracze jak Dior, Oscar de la Renta, Gloria Vanderbilt, Armani i wiele innych. Perfumy dla wielu tych marek nie były jednak głównymi produktami – na początku tworzyli oni bowiem znane na całym świecie kolekcje ubrań. Jak to się stało, że dziś w ich ofercie znajdują się najbardziej rozpoznawalne zapachy świata?

Prekursorka

Wszystko zaczęło się od Coco Chanel. Ta zbuntowana kobieta, ikona mody i stylu postanowiła poszerzyć swoje imperium o piękne zapachy. Już w 1921 roku stworzyła kultowe No.5, które po dziś dzień pozostają jednymi z najlepiej sprzedających się perfum na świecie. Sukces, jaki osiągnęła, zainspirował inne marki do wprowadzenia do swojej oferty perfum. Jedną z nich był Dior, który ponad 70 lat temu przedstawił kobiecie, zmysłowe i klasyczne perfumy Miss Dior.

Jaka jest Miss Dior?

Zapach Miss Dior został stworzony w 1947 roku i w sprzedaży jest do dziś. Pierwsze perfumy włoskiej marki miały pachnieć tak samo, jak moda tworzona przez Christiana Diora- romantycznie, a zarazem elegancko. Pierwsze perfumy Dior są kompozycją szyprową z dodatkiem świeżych nut owoców i kwiatowych oraz paczuli. Pachnidło (podobnie jak do dziś wiele innych) inspirowane jest francuską Prowansją i miasteczkiem Grasse, które od początku stanowiły dla Diora wielką inspirację.

Zapach dziś (pierwotnie flakon był inny) to geometryczna, prosta i minimalistyczna forma. Panie, które chciałyby wzbogacić swoją kosmetyczkę o pierwsze perfumy Dior, mogą to zrobić na https://www.perfumeria.pl/collections/perfumy/producent-dior.

Nowa era perfum Dior

Miss Dior to jednak niejedyna zapachowa propozycja włoskiej marki. Na rynku pokazało się ich wiele. Niektóre podobnie jak pierwsze perfumy są uznawane za klasyki i zajmują czołowe miejsca na liście najlepiej sprzedających się pachnideł od lat. Do takich zaliczyć można J’Adore, które swoją premierę miało w 1999 roku, JOY Dior czy Dior Sauvage – wodę perfumowaną dla mężczyzn. Ciekawostką jest to, że perfumy Dior powstają w paryskich laboratoriach, tworzone są z ponad 2500 składników, a ich surowce pochodzą od starannie wybranych producentów z całego świata.

Dior dla pewnych siebie

Dior tworzy perfumy przede wszystkim dla osób odważnych i pewnych siebie, które w zapachach poszukują zmysłowości i aury tajemniczości. Proponuje też perfumy o nieoczywistych połączeniach np. Hypnotic Poison czy ciężkie, a przez to idealne na wieczór i wyjątkowe okazje. Szeroki wybór pachnideł sprawia, że każda z pań i każdy z panów znajdzie coś dla siebie.