Mito Veloce zawsze na topie!

Alfa Romeo potrafi łączyć styl i funkcjonalność, czego znakomitym przykładem jest Mito Veloce. Ten miejski elegant znakomicie odnajduje się we nowoczesnej modzie na samochody praktyczne, niewielkie, a przy tym będące gwarancją komfortowej, nieco drapieżnej jazdy. Futurystyczna sylwetka potwierdza tylko to, że Mito jeszcze długo nie zejdzie z miejskich afiszy.

Niezmiennie zachwycający

Trudno uwierzyć, ale Alfa Romeo Mito nie zmieniło się wiele od swego debiutu, kiedy to w 2008 roku został zaprezentowany szerszej publiczności. Czerpiąc z klasycznego modelu 8C Competizione sylwetka do dziś pozostaje świeża, wyprzedzając jednocześnie współczesnych twórców konkurencyjnych marek o krok. Stylowym wykończeniem i dbałością o każdy detal Mito może pretendować do miana auta nowoczesnego, ale przy tym zachowującego szacunek do klasycznych, a zatem sprawdzonych chwytów wizerunkowych. W ten sposób wybija się ponad przeciętność pomimo swych niewielkich rozmiarów i sporej konkurencji wśród samochodów tego segmentu.

Siła tkwi w szczególe

Ponętne kształty i wyróżniające się ozdobniki sprawiają, że sylwetka Mito pozostaje niezaprzeczalnie piękna. Innowacyjność, o której była już mowa, przejawia się jednak nie tylko w wyglądzie Alfy Romeo, ale także rozwiązaniach technicznych, których co prawda nie widać, ale które aż rwą się do działania, gdy tylko zasiądzie się za kierownicą. W końcu to samochód stworzony do codziennej jazdy po mieście, musiał zatem zostać zaopatrzony w systemy komfortowe i bezpieczne, ale zarazem pozwalające na odrobinę fantazji. Gwarantem takich przeżyć jest jednostka benzynowa z turbodoładowaniem 1.4 MultiAir o mocy 170 KM. Silnik pozwala rozpędzić się do setki w nieco ponad 7 sekund, zapewniając przy tym niezwykłą dynamikę oraz elastyczność. Taka moc zachwyca – zwłaszcza, jeśli zostanie podrasowana przez D.N.A., czyli intuicyjny selektor jazdy Alfa Romeo sugerujący aż trzy tryby jazdy dopasowane do indywidualnych potrzeb kierowcy – bez względu na warunki!