Najlepszy poradnik, który podpowie, co kupić na prezent mikołajkowy

Grudzień niejedną osobę może przyprawić o ból głowy. A to z powodu…Mikołajek. 6 grudnia to taki dzień, podczas którego bliskie osoby obdarowujemy prezentami. I choć rynek obfituje w gadżety, sprzęt, elektronikę czy książki, każdego roku pojawia się problem: co kupić na prezent mikołajkowy?

Po pierwsze – budżet!

Zanim wybierzemy coś konkretnego, warto zweryfikować budżet. Inny upominek można nabyć za równowartość 50 zł, a inny za kilkaset złotych. Na szczęście, każdego roku sklepy obfitują w prezenty z każdej półki cenowej: od drobnych kubków, świeczek zapachowych, płyt, książek po droższe gadżety, tj: gry komputerowe, tablety czy smartwatche. Doskonałym prezentem jest również biżuteria, perfumy, gadżety kolekcjonerskie czy sprzęt elektroniczny.

Po drugie – prezent kontra zainteresowania

Ważne też, jest aby pomysły na prezent na Mikołajki były dopasowane do osoby obdarowanego. Jeżeli ktoś lubi czytać książki, dobrym wyborem dla niego będzie jakaś nowość wydawnicza, biały kruk czy po prostu brakująca pozycja w domowej bibliotece. Fani fotografii, z pewnością, ucieszą się z blendy fotograficznej, filtrów do obiektywów czy specjalnego plecaka na akcesoria. Dla kobiet dobrym pomysłem są perfumy, dla mężczyzn portfel lub skórzany pasek. Tak naprawdę, wszystko zależy od indywidualnych zainteresowań i preferencji. Warto je rozważyć, aby prezent na Mikołajki był trafiony.

Przeczytaj także: http://casualism.pl/broda-stylizacja-zarostu-ogromny-poradnik/

Mikołajki a dzieci

Również dzieci mają swoje upodobania, a te również uzależnione są od wieku i upodobań. Najmłodsze dzieciaki możemy obdarować zabawkami, bajkami czy zestawem ubranek. Starsze dziewczynki ucieszą się z lalek, zabawkowych kuchni czy akcesoriów z ulubionymi bohaterkami. Chłopcy uwielbiają samochody, dinozaury, klocki i zabawki robotyczne.

Odpowiedni prezent na Mikołajki dla nastolatków to wszelkiego typu planszówki, płyty z muzyką, elektronika, nowoczesne telefony i zegarki.

W sytuacji, kiedy wszystkie możliwe opcje odpadają lub już zostały wykorzystane, bliską osobę można obdarować niebanalnymi słodyczami, zestawem herbat czy unikalną kawą.

6 grudnia w stylu zero waste

Ostatnio modne jest życie w duchu zero waste. Chodzi o to, żeby kupować jak najmniej, a jak najwięcej recyklingować i jak największej ilości rzeczy nadać drugie życie. Osobom żyjących w takim stylu, można podarować coś wykonanego samodzielnie: domowe kosmetyki, świeczki wykonane ze słoiczków po oliwkach, własnoręcznie udekorowany wazon z butelki po winie. Wykonane w domu tablice manipulacyjne i inne zabawki to świetne rozwiązania dla dzieci. Czasem w sklepach typu second-hand można wynaleźć piękne ubrania i gadżety, retro meble czy starą porcelanę – taki prezent na Mikołajki będzie nie tylko ekologiczny, ale także wyjątkowo niedrogi.

Coroczne kupowanie prezentów nie należy do łatwych zadań. Wystarczy jednak trochę kreatywności i znajomości upodobań drugiej osoby, aby podarować jej coś wyjątkowego. 6 grudnia to jedyny taki dzień w całym roku i czasem warto poszukać jakiś oryginalnych rozwiązań na prezent na Mikołajki.

Więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na https://www.moment.pl/l/prezent-na-mikolajki/