Idealna pościel dla każdego malucha – na zimowe noce

Zimą każdy z nas potrzebuje ciepła, aby przetrwać coraz chłodniejsze noce. Szczególnie maluchy czują się niekomfortowo, gdy po mroźnej nocy budzą się we własnym łóżku zziębnięte i zakatarzone. Rodzice muszą zafundować im pościel, dzięki której ta pora roku nie będzie się wiązała z większym ryzykiem infekcji czy też niespokojnym snem, ze względu na brak komfortu termicznego.

Na co zwracać uwagę wybierając pościel dla dzieci

Dziecięca skóra jest bardzo wrażliwa. Każdy materiał, z którym się styka, może powodować podrażnienia i sprzyjać rozwojowi alergii kontaktowych. To dlatego tak ważny jest wybór pościeli wykonanej z naturalnych tkanin. Najlepiej sprawdza się bawełna.

Bawełna to materiał utrzymujący ciepło, dlatego zapewniający komfort termiczny nawet zimowymi nocami. Nie ma jednak ryzyka przegrzania, co również byłoby bardzo niekomfortowe. Jest on przy tym delikatny dla skóry dziecka. Bawełna nie powoduje podrażnień. Jest antyalergiczna i miła w dotyku. Pościele wykonane z tej tkaniny, jak te z oferty sklepu https://www.wozki-foteliki.pl/, są również w stanie przetrwać długie lata użytkowania. Nie tracą swoich właściwości, nie kurczą się i nie trzeba się martwić o ich estetykę mimo kolejnych cykli prania.

Poza materiałem bardzo ważne jest wykończenie. Dobrze poprowadzone szwy nie będą się pruły. Właściwie wszyty suwak zapewni bezproblemowe zakładanie i zdejmowanie pościeli, ponadto zagwarantuje on szczelność pościeli, do której nie będą się przedostawały zabrudzenia.

Jak dobierać rozmiary?

Rozmiar pościeli zależny będzie od wymiarów kołdry, poduszki, a także materaca. Pościel nie może być za mała, jednak dobranie takiej o większych wymiarach niż posiadają kołdra i poduszka, nie będzie oznaczało większej wygody użytkowania, wręcz przeciwnie. Poszwy i poszewki o za dużych rozmiarach zsuwają się, przekręcają i maluchy to odczuwają podczas snu. Ponadto łatwiej zniszczyć taką pościel, chociażby przez większe ryzyko przypadkowego rozdarcia.

Generalnie dla maluchów do 5 lat poleca się zakup kompletów pościeli o wymiarach 100 cm x 135 cm. Poszewka i poduszka powinny mieć wymiary 40 cm x 60 cm. Starszym dzieciom można już sprezentować kołdry, poduszki i poszwy w rozmiarze 140 cm x 200 cm i 70 cm x 80 cm. Posłużą one przez długie lata i jeśli nie ulegną zniszczeniu, a odpowiedniej jakości materiał zachowa swoje właściwości, sprawdzą się w łóżkach dzieci, nastolatków, a później dorosłych.

Estetyka

Już 2-3-latkowie potrafią pokazać, które kolory, wzory czy postaci z bajek są ich ulubionymi. Warto szukać produktów w takim wydaniu, które wywoła uśmiech na dziecięcej twarzy. Przyczyni się do łatwiejszego zasypiania, bo maluch będzie sobie wyobrażał, że jego ulubiony bohater jest tuż obok. Przyjemne sny zawitają do dziecięcej głowy, a ciepło pościeli ukoi, z drugiej strony nie spowoduje przegrzania.

Wybór pościeli dziecięcych jest ogromny. Kolory, wzory i detale zachwycają, a znalezienie produktu dla najbardziej wymagającego, najmłodszego użytkownika, nie stanowi już wyzwania.