Polacy chcą oszczędzać w 2018 i wiedzą jak to robić

Polacy wreszcie wykazują dobrą świadomość finansową. Wiemy już, że liczy się nie tylko wydawanie środków pieniężnych, ale przede wszystkim ich odkładanie. Tylko oszczędności pozwolą zachować stabilność finansową. Coraz więcej z nas interesuje się też inwestowaniem zgromadzonego kapitału. Mamy coraz więcej oszczędności i chcemy je pomnażać. Sprawdź, jakie instrumenty inwestycyjne będą cieszyć się największą popularnością w tym roku.

Instrumenty krótkoterminowe

Statystyki jasno wskazują, że Polacy w 2018 roku chcą oszczędzać i pomnażać swoje pieniądze przy wykorzystaniu w pełni bezpiecznych instrumentów. Takie są właśnie lokaty, a bankowość mobilna pozwala zakładać je przez internet.

Nadal stawiamy na lokaty, bo są nie tylko bezpieczne, ale też możemy dopasować czas trwania umowy z bankiem zgodnie z własnymi preferencjami, potrzebami oraz możliwościami. Największym zainteresowaniem cieszą się lokaty zakładane na maksymalnie rok. Polacy wciąż boją się „zamrażać” swoje pieniądze na długi czas. Wolą zarobić mniej, ale za to pewnie.

Inwestowanie w długim terminie

Kolejna forma inwestowania, która będzie popularna w 2018 roku to konto oszczędnościowe. To zakładać można zarówno w oddziale banku, ale też bez wychodzenia z domu – zapewnia nam to bankowość mobilna. Konto oszczędnościowe pozwala na pełną kontrolę nad zgromadzonymi środkami. Jest też bezpieczne, a inwestor nie musi obawiać się utraty wniesionego kapitału.

Polacy dostrzegają również kolejny atut, jaki wiąże się z zakładaniem konta oszczędnościowego. Można je prowadzić przez długi okres bez konieczności „zamrażania” środków. Co więcej, do puli można dokładać kolejne kwoty, które również podlegają oprocentowaniu.

Pomnażanie pieniędzy z ryzykiem inwestycyjnym

Nowością w 2018 roku będzie wzrost zainteresowania nieco bardziej agresywnymi instrumentami inwestycyjnym. Doradcy inwestycyjni potwierdzają, że Polacy przeznaczają na fundusze inwestycyjne coraz więcej środków. Wybierają też te instrumenty, które obarczone są większym ryzykiem inwestycyjnym. Wreszcie zdaliśmy sobie sprawę, że im większe ryzyko podejmiemy, tym na większy zysk możemy liczyć.

Również w tym przypadku zastosowanie ma bankowość mobilna. Klienci banków mogą przez internet inwestować między innymi w produkty połączone, takie jak lokata z funduszem inwestycyjnym. Warto podkreślić, że takim inwestowaniem oszczędności zainteresowani są przede wszystkim młodzi Polacy.

Wykorzystanie nowoczesnej bankowości

Czy wiesz, że to właśnie Polska jest liderem, jeśli pod uwagę weźmiemy popularność nowoczesnej bankowości? To fakt, że bankowość mobilna właśnie u nas rozwija się najszybciej i jest wykorzystywana najczęściej. Normą jest już konto internetowe i zarządzanie finansami z poziomu platformy online.

To również my preferujemy pośredni kontakt z bankiem – nie chcemy już odwiedzać tradycyjnych oddziałów. O wiele częściej zakładamy lokaty czy konta oszczędnościowe przez internet. To dogodna forma, z której w pełnym komforcie możemy korzystać przecież w dowolnym miejscu, o dowolnej porze.