Niezawodne gadżety do auta

Samochód to miejsce, w którym spędzamy coraz więcej czasu. Z tego też powodu większość nadwyżki budżetowej wydajemy na gadżety do auta, ponieważ znacznie ułatwiają nam podróż. Gadżety podlegają różnym modom, jednak bywają patenty, które sprawdzają się mimo upływu lat. Są również takie przedmioty, które stanowią efekt szybkiego rozwoju techniki motoryzacyjnej. Lista niezawodnych gadżetów do samochodu może być doskonałą podpowiedzią dla pań, szukających prezentu dla zmotoryzowanego chłopaka lub mężczyzny.

Ładowarka do samochodu – trudno sobie wyobrazić współczesne auto bez tego elementu. Jeśli wybieramy się w dłuższą podróż, ładowarka jest wręcz niezbędna. Doładowując telefon czy tablet mamy zapewniony spokój ze strony najmłodszych członków rodziny. Nowoczesne modele ładowarek potrafią ładować szybciej nawet o 70 proc. niż modele klasyczne.

Miłośnik słuchania muzyki w samochodzie powinien zainwestować w dobre radio. Niektóre z nich posiadają bluetooth, odtwarzacz dvd, możliwość podłączenia telefonu lub iPoda a nawet wbudowana nawigację. Można zainwestować również w dodatkowe głośniki.

Wideorejestrator, czyli kamera, to gadżet do auta, który ma wbudowaną kartę pamięci. Przydaje się zwłaszcza kierowcom, pokonującym długie trasy. Umożliwia rejestrowanie pięknych widoków, ale ma również inną, praktyczną cechę. Jest nią możliwość nagrania ewentualnej kolizji, co przydaje się w przypadku ubiegania się o odszkodowanie.

Kamery cofania i czujniki parkowania – dzięki nim można pewniej i bezpieczniej parkować nawet w trudnych warunkach. To doskonały gadżet do samochodu niedoświadczonego kierowcy lub osoby, która zmieniła samochód i nie ma w nim jeszcze dostatecznego wyczucia w kwestii odległości.

Stopsleep to nowinka techniczna, ostrzegająca kierowcę przemęczonego, któremu grozi drzemka. Ma nadajnik USB i nakładki na palce z czujnikami, monitorującymi aktywność układu nerwowego. Alarmuje kierowcę kiedy poziom jego zmęczenia zacznie zagrażać bezpieczeństwu na drodze.

Booster – zapasowa energia, czyli przenośna bateria. Idealna w sytuacji, kiedy akumulator odmówi bezpieczeństwa. Przydaje się zwłaszcza w zimowe poranki, kiedy trudno odpalić wychłodzony samochód. Booster sprawia, że nie ma konieczności czekania na naładowanie się akumulatora. Działa nawet w bardzo trudnych warunkach termicznych oraz po długim czasie nieużywania.

Kosmetyki samochodowe to najczęściej kupowany gadżet do auta. Wiele z nich jedynie pielęgnuje, inne również chronią. Dobrym rozwiązaniem jest niewidzialna wycieraczka – płyn do szyb, poprawiający widoczność w trudnych warunkach. Pomaga również w usuwaniu szronu z szyb. Warto pomyśleć także o odmrażaczu do zamków, który rozmrozi mechanizm w kilka chwil. Trzeba go mieć przy sobie, nie zostawiać w samochodowym schowku.

Gadżety do auta to prężnie rozwijająca się branża. Warto pomyśleć również o produktach, które posiadają konkretne marki samochodów jak Porsche. Są dostępne w salonach firmowych lub na stronach internetowych.