Jak zaplanować wakacje nad morzem z dziećmi?

Jeśli wydaje Ci się, że wakacje nad morzem z dziećmi to przepis na gotową katastrofę, złą atmosferę i ogromne zmęczenie to jesteś w błędzie. Dobrze zaplanowane wakacje okażą się frajdą zarówno dla dzieci jak i dorosłych spragnionych wypoczynku i relaksu.

Jak zaplanować wakacje nad morzem z dziećmi?

Przede wszystkim należy wybrać dobrą lokalizację. Hotel, pensjonat czy domek do wynajęcia musi być zlokalizowany nie tylko blisko plaży, ale też w bezpośrednim sąsiedztwie punktów handlowo-usługowych, obiektów sportowych czy placów zabaw, które okażą się niezwykle przydatne w trakcie gorszej pogody.Należy też zadbać o odpowiednie zabawki, które zajmą uwagę dziecka w trakcie plażowania: łopatkę do piasku, foremki do babek, piłki czy latawce. Dzięki temu nasza pociecha nie będzie się nudzić w trakcie pobytu na plaży, a my będziemy mogli radośnie wypoczywać i oddawać się w pełni urokom pięknego, polskiego wybrzeża.

Jak podróżować?

Podróżować można na wiele sposobów, wśród których najpopularniejszym wciąż jest samochód (prawdopodobnie z uwagi na ilość bagażu, jaki można przewieźć). Warto podróżować nocą, kiedy większość dzieci będzie smacznie spać. Jeśli podróżujemy w dzień dobrym pomysłem będzie zamontowanie w fotelach specjalnych monitorów, na których dzieci mogą oglądać swoje ulubione bajki czy kreskówki.W podróży warto mieć pod ręką różne przekąski i napoje, aby nie zatrzymywać się co godzinę na stacji benzynowej. Dobrą praktyką są też krótkie postoje w bezpiecznym miejscu, w trakcie których dzieci mają możliwość rozprostować się i zaczerpnąć powietrza, a kierowca może na krótką chwilę się zrelaksować i zamknąć oczy.

Co ze sobą zabrać?

Wakacje nad morzem z dziećmi wymagają zabrania większej ilości odzieży, zabawek oraz środków pierwszej pomocy. Warto mieć ze sobą bandaże, plastry, wodę utlenioną czy środki na alergię, zatrucie czy nieoczekiwaną gorączkę.Na wakacje nad morzem z dziećmi zabierzmy też uśmiech i dobry humor! Tylko dobre nastawienie gwarantuje nam świetną zabawę, wypoczynek i relaks wśród pięknych nadmorskich krajobrazów.