Rolety wewnętrzne jak wybrać by nie żałować?

Rolety jako dopełnienie wystroju wnętrz

Rolety wewnętrzne są bardzo ważnym elementem wystroju wnętrz. Coraz więcej mówi się, o tym, że okna w domu przyciągają nie mniejszą uwagę, jak meble czy dodatki. Dlatego zaprezentowanie go odpowiedni sposób jest kluczowe. Bezpowrotnie minęły czasy, w których chcąc kupić osłonę na okno mieliśmy wybór pomiędzy, klasyczną roletą i aluminiowymi żaluzjami. Dziś rolety są równie atrakcyjne dla oczu, co piękne poszewki na poduszki. Szeroka gama modeli i wielu wariantach kolorystycznych proponowana przez producentów, potrafi sprostać nawet najwybredniejszym gustom. Wybierając rolety bardzo ważne jest by przed zakupem odpowiedzieć na kilka istotnych pytań które zapobiegną późniejszemu niezadowoleniu po zakupie

Wybór, którego nie będziemy żałować

Rolety są tym rodzajem wyposażenia wnętrza, którego nie musimy wymieniać przy każdorazowej zmianie koloru ścian. Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ często służą nam przez kilka lat intensywnego użytkowania. By po zakupie nie żałować podjętego wyboru, warto rozważyć wiele modeli, które obecnie są na rynku. Ich praktyczny charakter ma ogromne znaczenie.

  1. Pomieszczenie, w którym będą zainstalowane rolety wewnętrzne – jest to najważniejsza kwestia podczas doboru rolet. Rolety do sypialni, w której spędzamy głównie noc i poranek powinny być możliwie jak najbardziej dopasowane do naszego okna. Dzięki temu okno będzie całkowicie zaciemnione a materiał najwyższej jakości zapobiegnie przepuszczaniu promieni słonecznych. Klasyczne rolety w kasecie są również bardzo estetyczne wizualnie. Z kolei rolety do kuchni powinny charakteryzować się odpornością na brud i tłuszcz.
  2. Model – rodzaje rolet które proponują producencji jest bardzo szeroki. Dlatego obecnie do każdego pomieszczenia możemy dobrać inne rolety, które będą różniły się nie tylko kolorem ale również sposobem działania. Dla przykładu, mieszkając na niskich piętrach warto zamontować rolety typu dzień – noc, które pozwalają na wpuszczenie światła i ograniczenie wzroku sąsiadów. W salonie świetnie sprawdzą się rolety transparentne, które będą chroniły przed nadmiernym nasłonecznieniem.
  3. Jakość produktu – rolety są użytkowane kilka razy dziennie, dlatego tak ważna jest jakość. Materiały najwyższej jakość zapewnią długą żywotność rolety, dzięki czemu unikniemy serwisowania ich.
  4. Rozmiar – wybierając rolety należy dostosować je idealnie do naszego okna czasami 0.5 – 1 cm mogą mieć ogromne znaczenie. Jeżeli nie jesteśmy pewni w jaki sposób wymierzyć okno, najlepiej zadzwonić po fachowców, którzy zrobią to za nas.

Spełniając wszystkie powyższe warunki i posiadając odpowiedzi na pytania, wybór rolet nie będzie wymagający. Da nam to pewność podjętej decyzji i satysfakcję wybory najlepszych rozwiązań.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami z SURMA – Systemy osłon