Skład zespołu Łzy

łzy (4).jpg

Któż z nas nie pamięta takich przebojów jak „Agnieszka już dawno…” czy „Narcyz”? Za tymi piosenkami kryje się zespół o smutnej nazwie „Łzy”, Przypominamy skład tej kapeli i podpowiadamy, z którą wokalistką zespół obecnie współpracuje.

Łzy skład – 3 wokalistki zespołu

Legendarną wokalistką zespołu „Łzy” jest oczywiście Anna Wyszkoni. To jej niepowtarzalny głos zapamiętaliśmy z czasów świetności formacji, kiedy powstawały jej największe przeboje i bez wątpienia jest najbardziej rozpoznawalną gwiazdą zespołu w całej jego 25 letniej historii. Oryginalne wersje piosenek w jej wykonaniu od ponad dwóch dekad rozbrzmiewają w stacjach radiowych i telewizyjnych.

W roku 2011 Wyszkoni rozstała się ze „Łzami”, zamykając bardzo ważny rozdział w życiu kapeli. Podczas, gdy Anna Wyszkoni rozpoczęła realizację kariery solowej, jej miejsce w zespole zajęła Sara Chmiel, która śpiewała przeboje Łez przez kolejną dekadę.

W roku 2021 Łzy skład znowu uległ zmianie – pustkę po Sarze Chmiel wypełniła w zespole Paulina Titkin. Fani Łez już się zastanawiają, czy Titkin zagości w zespole na dłużej, czy szybko ustąpi miejsca jeszcze innej piosenkarce.

Instrumentaliści wchodzący w skład zespołu Łzy

Chociaż w zespołach, które mają swoją wokalistkę oczy publiczności zwrócone są głównie na nią, nie można zapominać o pozostałych członkach zespołu. Założycielem, frontmenem, kompozytorem i autorem tekstów większości piosenek zespołu Łzy jest Adam Konkol. Muzyk, który także grał na gitarze odszedł z zespołu w 2021 r.

Obecnie Łzy skład to obok nowej wokalistki Pauliny Titkin gitarzysta Daniel Arnendarski (który przyszedł na miejsce Adama Konkola), basista Arek Dzierżawa, druga gitara – Rafał Trzaskalik, klawisze – Adrian Wieczorek oraz perkusja – Dawid Krzykała. Grający w zespole Panowie są bardzo twórczy – komponują nowe melodie, nagrywają kolejne przeboje i odświeżają te sprzed dwudziestu lat. Śmiało można więc rzec, że kolejne pokolenie wychowuje się na ponadczasowych piosenkach ogólnopolskiego zespołu Łzy.