Wyszków – atrakcje dla dzieci nie tylko w Warszawie

Mieszkasz w Wyszkowie lub okolicach i szukasz ciekawych atrakcji dla swojego dziecka? Wbrew pozorom, wcale nie musisz wybierać się w podróż do Warszawy, by zafundować latorośli doskonałą zabawę. Nie wierzysz? Oto kilka inspiracji!

Wyszków od Warszawy dzieli ok. 60 km. Jeśli więc zechcesz raz na jakiś czas wybrać się do stolicy, żeby odwiedzić Centrum Nauki Kopernik czy ZOO, nic nie stoi na przeszkodzie. Na co dzień jednak wcale nie musisz inwestować wiele czasu w dojazdy – zwłaszcza, że ciekawe miejsca i aktywności są dostępne na wyciągnięcie ręki.

Wyzwania dla Ciebie i dziecka: questy w Wyszkowie

Wyszków i okolice kryją wiele intrygujących atrakcji. Już sama przeprawa promowa z Kamieńczyka do Brańszczyka czy wyprawa nad jeziorko Głusza może być dużą przyjemnością, podobnie jak spacer śladami Wazów. Jeśli jednak chcesz zamienić przechadzkę z dziećmi w prawdziwą przygodę – taką, która połączy dobrą zabawę z edukacją – sprawdź questy przygotowane przez wyszkowską informację turystyczną. Wystarczy odwiedzić turystyczną stronę Wyszkowa lub punkt informacyjny w centrum miasta, aby otrzymać ulotki z zadaniami. Na zainteresowanych czekają aż cztery szlaki turystyczne: spacer po Kamieńczyku, Puszczy Kamienieckiej, „Na Plebanii w Wyszkowie” oraz śladami Wazów. Tajemnicze zagadki wciągną młodszych i starszych, a przy okazji pozwolą lepiej poznać małą ojczyznę.

Odwiedź Skansen im. Marii Żywirskiej w Brańszczyku

Pokaż swojemu dziecku, jak żyło się na wsi przed laty – w czasach, gdy smartfony, internet i podróże w kosmos nie były nawet w marzeniach. Skansen w Brańszczyku – położony w sąsiedztwie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego – to miejsce idealne na jednodniową wycieczkę. Warto się tu wybrać w pogodny dzień, aby zobaczyć starodawną chłopską chatę czy poznać bliżej tradycje bartnicze, z których słyną okolice Wyszkowa. To szansa na to, by przybliżyć dziecku, skąd bierze się miód!

Zachęć dziecko do jazdy konnej

Jazda konna rozwija ciało i umysł. Uczy cierpliwości, empatii oraz koordynacji ruchowej. Z czasem może się przerodzić w prawdziwą pasję. W okolicach Wyszkowa możesz zachęcić do jej realizowania swoje dziecko w kilku stadninach. Zajęcia hippiczne są prowadzone m.in. w Skuszewie.

Łączenie nauki z zabawą zagwarantuje Twojemu dziecku prawidłowy i systematyczny rozwój. Przedszkole Warszawa? Postaw na Pomarańczową Ciuchcię.

Zapisz pociechę na kreatywne warsztaty

Szukasz atrakcji, która stałaby się czymś więcej niż jednorazowym epizodem? Ciekawym pomysłem na zajęcia dodatkowe dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat są warsztaty tematyczne z wykorzystaniem klocków LEGO®. Uczestnicy mogą nie tylko oddać się układaniu ciekawych konstrukcji z ulubionych klocków, ale przede wszystkim zdobyć mnóstwo wiedzy na temat historii, architektury czy fizyki. Interdyscyplinarne wciągające zajęcia wyzwalają kreatywność, rozbudzają ciekawość świata i są doskonałą zabawą. Również w Wyszkowie działa sieć Edukido, gdzie prowadzone są regularnie takie zajęcia. Kto wie? Może Twoje dziecko wyrośnie dzięki nim na inżyniera lub astronautę?

Jak widać, Wyszków oraz jego okolice oferują wiele atrakcji dla najmłodszych. Skorzystaj z nich i zainspiruj najmłodszych członków rodziny do poznawania świata – i tego bliskiego, i dalekiego.