Dlaczego medycyna estetyczna potrafi być groźna?

Medycyna estetyczna to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina. Jednak im więcej osób z niej korzysta, tym więcej znajduje się także kombinatorów, którzy próbują ominąć nieraz wysokie ceny zabiegów.

Dlaczego warto korzystać wyłącznie z pomocy specjalisty?

Z medycyną estetyczną jest podobnie, jak z każdym innym rodzajem medycyny. Tak naprawdę tylko wysokiej klasy specjalista, który wiele lat pracował na swój tytuł, będzie dokładnie wiedział, co ma zrobić i jak to zrobić, by wszystko udało się bez zbędnych komplikacji. Udając się do specjalisty mamy gwarancję tego, że zabieg się uda, a nam się nic nie stanie.

Dodatkowo lekarz medycyny estetycznej to także świetny doradca, jeśli chodzi o każdą partię ciała. Uroda to jest coś, o co trzeba dbać, najlepiej jest to robić u sprawdzonych osób.
W przypadku, gdyby doszło do jakiejś nieprawidłowości, to automatycznie możemy uzyskać pomoc lekarza. Nawet jeśli wystąpi jakaś nieoczekiwana reakcja, to możemy być pewni, że u lekarza z prawdziwego zdarzenia zostanie nam udzielona, chociażby podstawowa pomoc.

Doświadczeni lekarze posiadają również dostęp do certyfikowanych leków, których nie raz nie można dostać bez recepty. Dlatego nie warto wierzyć, że poza aptekami można dostać jakiś specyfik bez recepty i do tego o wiele tańszy.

Ludzie wiedzą swoje

Wiele osób jednak upiera się przy tym, że skoro już kilka razy widziały, jak wygląda dany zabieg, na przykład wstrzykiwania kwasu hialuronowego, to wie, w jaki sposób powinno to być zrobione i stara się samemu to zrobić. Wystarczy kupić podróbkę takiego kwasu, który jest dostępny w wielu miejscach, niekoniecznie legalnych i samemu zapewnić sobie kurację.

Jest to jednak bardzo niebezpieczne i lekarze ostrzegają przed takimi próbami, ponieważ mogą się one skończyć nawet wielomiesięcznym leczeniem. W najlepszym wypadku osoba, która źle wstrzyknie sobie taki kwas, rozłoży go nierówno, przez co będzie to wyglądało strasznie, ale da się to jeszcze naprawić. W najgorszym może dojść do infekcji, martwicy, pieczenia i tak dalej.

Lepiej jest więc jednak zaufać lekarzom i zapłacić nieco więcej za zabieg, niż robić sobie zastrzyk samemu, czy też z pomocą przyjaciółki. Może i kwas możemy kupić gdzieś nielegalnie i znacznie taniej, lecz może okazać się, że leczenie wyjdzie nas, o wiele drożej, niż jakbyśmy po prostu fundowali sobie wizyty u lekarza medycyny estetycznej. Jeśli więc komuś naprawdę zależy na swoim zdrowiu, to nie powinien go ryzykować i powinien robić wszystko, by omijać takie metody poprawiania swojego wyglądu. A jeśli komuś naprawdę zależy, to wystarczy tylko przez jakiś czas zaoszczędzić na różnych przyjemnościach i już pieniądze na poprawę swojego wyglądu się znajdą.