Jak pielęgnować swoje dłonie?

Dłonie są naszą wizytówką, dlatego warto pamiętać, aby odpowiednio o nie dbać. Tym bardziej że są one najbardziej narażone na czynniki zewnętrzne, takie jak letnie słońce, jesienne deszcze czy zimowe mrozy. Jak sprawić, aby dłonie bez względu na porę roku były piękne i zadbane?

Higiena i nawilżanie

Podstawą, o której należy pamiętać to odpowiednia higiena dłoni. Zarazki, drobnoustroje i bakterie gromadzą się na nich cały czas, dlatego po każdym powrocie do domu, kichnięciu czy zabawie z psem należy pamiętać o dokładnym umyciu rąk. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie mydło, dostosowane do skóry naszych dłoni. Po każdym myciu należy też pamiętać o użyciu kremu do rąk. Jest on niezbędny do utrzymania odpowiedniego nawilżenia oraz elastyczności skóry. Wspiera on też odpowiedni rozwój paznokci i zapobiega wysuszaniu się skórek. Odpowiednio nawilżone kremem paznokcie również rosną zdrowo i nie wysuszają się, przez co nie są łamliwe i nie rozdwajają się.

Rękawiczki podstawą pielęgnacji

Należy pamiętać również o ochronie dłoni w formie rękawiczek. Ręce nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z detergentami, dlatego warto ich używać podczas porządków. Chronią one zarówno skórę dłoni, jak i paznokcie. Dzięki takiemu zabezpieczeniu chemia używana do czyszczenia nie zostanie na skórze, a paznokcie nie będą narażone na uszkodzenia. Podobnie sytuacja przedstawia się podczas niskich temperatur – ręce powinny być chronione przez ciepłe rękawiczki nie tylko w momencie, kiedy słupek rtęci spada poniżej zera, ale już dużo wcześniej. Ważne, aby ręce nie były narażone bezpośrednio na mróz, ani tym bardziej na kontakt ze szronem lub śniegiem, na przykład podczas odśnieżania samochodu.

Peeling i pielęgnacja

Warto raz na jakiś czas wykonać peeling dłoni. Dzięki temu usuniemy zbędny naskórek, a powierzchnia dłoni będzie wygładzona i pobudzi się w niej krążenie. Dzięki takiemu zabiegowi skóra dłoni będzie bardziej podatna na składniki odżywcze dostarczane na przykład w formie kremów. Ważna jest również regularna pielęgnacja pod okiem specjalisty. SPA dla dłoni w profesjonalnym salonie kosmetycznym potrafi zdziałać bardzo dużo. Peelingi, maski odżywcze, czy kąpiele są coraz częściej wybierane jako dodatek do zabiegu manicure – przecież nie liczy się nie tylko kolor paznokci, ale również i kondycja skóry dłoni.

Podczas spotkań z innymi ludźmi często zwracamy uwagę na dłonie. Są one również często narzędziem naszej pracy, pełnią podstawową funkcję podczas gestykulacji, czy używania mowy ciała. Dlatego warto dbać o dłonie regularnie zarówno w domowym zaciszu, jak i w gabinetach kosmetycznych.