Muzyka weselna – poradnik dla młodych par

Ślub i wesele to moment kluczowy w życiu zakochanych. Przygotowania do tego dnia trwają często miesiącami, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Suknia, garnitur, kościół, lokal, samochód, kamerzysta i fotograf, zespół weselny, zaproszenia, menu, makijaż, fryzura, obrączki i cała reszta dodatków są sporym wyzwaniem i zajmują mnóstwo czasu. Trzeba dużo włożyć, aby ten dzień był wyjątkowy i na długo zapamiętany przez wszystkich. Po ceremonii w kościele lub urzędzie przychodzi moment na przyjęcie weselne. Czyli to na co wszyscy czekają, jedzenie, picie, tańce i dobra zabawa na parkiecie. Jeśli chcemy, aby wszyscy byli zadowoleni trzeba odpowiednio się za to zabrać. Zastanowić się jak ma wyglądać ślub i wesele, czego oczekujemy i potrzebujemy i co nam się podoba.

Co jest ważne na weselu?

Oczywiście odpowiednio pyszne jedzenie będzie mialo kluczowe znaczenie, jednak najważniejszym elementem jest przecież muzyka. Bo to ona rozbrzmiewa przez całą noc z głośników i to przy niej bawią się goście weselni. Jest więc ważne, aby zespół który wybierzemy spełniał nasze oczekiwania, miał szeroki wybór piosenek i świetnie grał największe hity. Do tego powinien również być w stanie zabawić gości na tyle, aby większość czasu spędzili na parkiecie, a nie przy stole lub poza salą. Wspólna zabawa jest przecież ważna. Tańce, śpiewanie, zabawy z parą młodą to coś na co czekają wszyscy goście. Odpowiednia osoba poprowadzi te wydarzenie, zachęci do zabawy i rozbawi „publiczność” nawet do łez.

Jak wybrać najlepszy zespół weselny?

Oczywistym jest, że wesele z muzyką graną na żywo to podstawa. Piosenki z playbacku nie są złe, jednak cały klimat dają kawałki grane od serca. Powinniśmy sprawdzić czy zespół przez nas wybrany „da radę” przy piosenkach, które chcemy wybrać. I tych polskich i zagranicznych, popowych, doscopolowych czy rockowych. Najlepiej jest stworzyć listę piosenek, które chcemy aby były zagrane tego dnia. Warto poprosić o udostępnienie nagrań z ich wykonaniem (coraz częściej zespoły wrzucają do sieci swoje występy). Można popytać znajomych, przeczytać opinie i dokładnie zastanowić się nad wyborem. Jeśli czujemy, że ten zespół nas porwie (i oczywiście naszych gości) to można podjąć decyzję.

Muzyka na weselu to rzecz obowiązkowa i konieczna. Nie ma wesela bez tańców, szczególnie jeśli planujemy huczne wesele do białego rana. Goście będą zadowoleni z możliwości cudownej zabawy i będą mieli co wspominać tak samo zresztą jak para młoda. Znane i lubiane piosenki same poniosą nogi na parkiet, aby tańczyć na nim całą noc.

Artykuł dla naszych czytelników dostarczył zespół weselny Impressed z Bielska-Białej