Krem rozgrzewający do codziennej pielęgnacji stóp

Stopy to część ciała, która potrzebuje szczególnej opieki. Ich pielęgnacja wymaga wiele uwagi i codziennej determinacji, ponieważ naskórek na stopach szybko rogowacieje, staje się twardy i nieestetyczny. Każda pora roku stawia przed zmęczonymi stopami inne wymagania, którym mogą sprostać tylko dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Jesienią i zimą, kiedy stopy narażone są na niskie temperatury, warto zaopatrzyć się w krem rozgrzewający. Pomaga on utrzymać higienę stóp w zimowym obuwiu,a dodatkowo, działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie.

Jak zimą stosować krem rozgrzewający do stóp?

Zima to czas, w którym skóra jest narażona na wyjątkowo niesprzyjające warunki atmosferyczne. Mróz i zimny wiatr sprawiają, że skóra staje się szorstka, sucha i traci blask. Delikatna skóra bez właściwej pielęgnacji łatwo ulega odmrożeniu. Jednak nie tylko twarz i dłonie domagają się wtedy większej uwagi. Także stopy poddawane są ciężkiej próbie. Nie tylko narażone są na odmrożenia podczas mroźnych spacerów, ale także na nadmierne pocenie w ciepłych skarpetkach i zimowych butach. W takich sytuacjach doskonale sprawdza się krem rozgrzewający – http://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/krem-rozgrzewajacy-zimowa-pielegnacja/ – dzięki zawartości wyciągu z porostów alpejskich, hamuje on wydzielanie potu i zapobiega on powstawaniu brzydkiego zapachu oraz działa antybakteryjnie. Dodatkowo, krem tego typu zapobiega wysuszeniu, łagodzi podrażnienia i regeneruje naskórek, wygładza i odżywia skórę oraz delikatnie nawilża zmarznięte stopy.

Krem rozgrzewający i inne sposoby na piękne stopy zimą

Oprócz stosowania kremu rozgrzewającego, zimą należy pamiętać także o innych sposobach pielęgnacji stóp. W tym czasie warto regularnie zadbać o:

  • Usuwanie zrogowaciałego naskórka. W ciasnych zimowych butach naskórek na stopach szybko rogowacieje. Temu procesowi sprzyja także naprzemienne przegrzewanie stopy i narażanie jej na działanie wilgoci i ujemnych temperatur. Do usuwania zrogowaceń na stopach możemy użyć pumeksu, tarki lub skarpetek złuszczających.
  • Nawilżanie. Tą czynność powinniśmy wykonywać przez cały rok. Jest ona szczególnie ważna jeśli borykamy się z problemem pękających pięt. W tej sytuacji krem nawilżający do codziennej pielęgnacji może się okazać niewystarczający. Na pękające pięty można zastosować maść na bazie olejków roślinnych, wosku pszczelego czy parafiny.
  • Zapobieganie poceniu. Jeśli przez większą część dnia mamy na nogach ciepłe buty, należy przeciwdziałać nadmiernemu poceniu i przykremu zapachowi. W tym celu możemy zastosować talk lub specjalny dezodorant do stóp. Warto też zaopatrzyć się w dezodorant do obuwia, który usuwa zapach potu.

Pielęgnacja stóp zimą jest bardzo ważna. Narażamy je bowiem na odmrożenie, przegrzanie i dyskomfort w ciepłym, zimowym obuwiu. Dlatego należy poświęcić im kilka chwil w ciągu dnia i wybrać najlepszy dla siebie sposób pielęgnacji. Dzięki bogatej ofercie kosmetyków i akcesoriów do stóp, każdy może wybrać coś dla siebie. I odpowiednio zadbać o zmęczone stopy całym rokiem.