Markizy – wyboru nie brakuje!

Kluczową informacją dla wielu osób jest to, że obecnie można zdecydować się na rozmaite markizy przeciwsłoneczne. Generalnie to bardzo dobry news. Im bowiem większy wybór, tym lepiej, ponieważ łatwiej znaleźć elementy z tej grupy idealne pod wieloma kątami. Dzisiaj podpowiemy, jakie markizy przeciwsłoneczne są obecnie najpopularniejsze. Doradzimy Wam też, kiedy zdecydować się na samodzielny montaż, a kiedy poprosić o pomoc fachowców, żeby wykonali to zadanie za Was.

Jakie markizy są najpopularniejsze?

Aktualnie najpopularniejsze są markizy tarasowe i balkonowe. Łatwo domyślić się, jakie jest ich przeznaczenie. Wybierając akcesoria z tej grupy trzeba po pierwsze stawiać na dobrego producenta, a po drugie dobrać je do indywidualnych życzeń, a także do konkretnego pomieszczenia. Wyodrębniamy podział również pod kątem kasety. Popularne są między innymi markizy w kasecie. To rozwiązanie często stosowane w domach lub mieszkaniach bardzo mocno narażonych na działanie promieni słonecznych. Odpowiednia kaseta nie tylko chroni przed nadmierną ilością promieni ultrafioletowych. Dodatkowo nadaje nieruchomości elegancki wygląd i poprawia walory estetyczne. Takie markizy bardzo dobrze sprawdzają się do zacieniania tarasów o różnej wielkości. Do wyboru są również markizy w kasecie. Je także można zastosować na przykład do ochrony mniejszych lub większych tarasów. Takie markizy charakteryzują się między innymi lekką i stabilną konstrukcją, stosunkowo prostym montażem i ewentualnym demontażem, sterowaniem ręcznym albo elektrycznym. Na rynku znajdują się także markizy bez żadnej kasety. Mogą być wykorzystane na tarasach oraz balkonach. Można je mocować przy pomocy krokwi dachowych albo uchwytów do ściany itp.

Aktualną ofertę markiz znajdziesz na www.systemysurma.pl/markizy

Markizy – kiedy można je montować samodzielnie?

Dużo osób zadaje sobie to pytanie. Pamiętajcie, że wybór markizy przeciwsłonecznej to tylko jedna sprawa. Aby te akcesoria odpowiednio chodziły, muszą być również właściwie zainstalowane. Ogólnie najłatwiej jest zamontować akcesoria o stosunkowo małych gabarytach. Oczywiście, muszą one być perfekcyjnie dopasowane do danego pomieszczenia – uwzględniając gabaryty, kolorystykę itp. Jeśli wybierzecie dobrej jakości markizy, to montaż i ewentualny demontaż (przed zimą) nie powinien stanowić dla Was większych problemów. Są ludzie, którzy decydują się na sporych rozmiarów elementy tego typu, na przykład w przypadku restauracji. W takiej sytuacji pomoc fachowców jest już raczej niezbędna. Oczywiście, jeśli macie pewność, że samodzielnie nie jesteście w stanie poradzić sobie z wykonaniem tego zadania, nawet przy małych markizach, to także nikt ze specjalistów Wam nie odmówi.