Przepłacasz, gdy wymieniasz walutę? Zmień to.

Kiedyś wymienić walutę można było tylko w banku lub w kantorze. Instytucje te, mogły zaoferować dowolny spread walutowy, a klient musiał się z tym pogodzić, bo alternatywy nie było. Te czasy minęły: na rynku wymiany walut powstały kantory internetowe, w których spready są nawet 70% niższe.

Jak to możliwe, że kantory online oferują atrakcyjniejsze kursy walut?

Od blisko 10 lat z fascynacją można analizować zmiany, jakie nastąpiły w zakresie wymiany walut. Na rynku pojawiło się około 50 kantorów internetowych, w których można łatwo oszczędzać na przewalutowaniu środków. Funkcjonują one wyłącznie online, co daje im wiele możliwości. Po pierwsze klienci mogą w nich wymieniać walutę bezgotówkowo i po kursach zgodnych z bieżącymi zmianami na rynku walutowym. Koszty utrzymania platformy online są stosunkowo niskie, dlatego walutę wymienić w nich można z około 0,6% spreadem walutowym. Dla porównania: spready w bankach mogą bić absolutne rekordy i wynieść nawet 7,4% – jak wynika z raportu kurencja.com.

Dla kogo są kantory internetowe?

Zarabiasz za granicą? Spłacasz kredyt we frankach? A może jesteś przedsiębiorcą i często rozliczasz się w obcej walucie? Najwięcej na walutach, mogą oszczędzić Ci, którzy systematycznie je kupują bądź sprzedają. Wymieniasz małą kwotę pieniędzy? To nie ma znaczenia. W kantorze walut online minimalna kwota wymiany to tylko 10 jednostek walutowych. Jeśli chcesz skutecznie oszczędzać na swoich wymianach, musisz poznać w jaki sposób naliczane są opłaty za wymianę waluty. W tym celu przeczytaj: Opłata za wymianę waluty – jak ją policzyć?

A może kantory online nie są bezpieczne?

Kantory internetowe nie mają za sobą tak bogatej tradycji jak banki. Dlatego bardzo dużo uwagi poświęcają kwestii bezpieczeństwa swoich użytkowników. To jedyny sposób na to, aby zdobyć ich zaufanie. To dlatego tak wiele mówi się o tym, że nie tylko bankowość internetowa, ale także kantory online przodują w rozwiązaniach fintech (m.in. kantoronline.pl otrzymał prestiżową nagrodę podczas FinTech Gala Awards w kategorii Money Transfer Solution). Żeby upewnić się, że nasze środki są bezpieczne warto wybrać taki kantor online, który na rynku działa przynajmniej kilka lat i uzyskał wiele rekomendacji innych użytkowników.

Jak wygląda proces wymiany w kantorze online?

Platformy do wymiany walut online są niezwykle łatwe w użyciu. Wystarczy zarejestrować się w serwisie, zasilić swoje konto na rachunku w kantorze online i już można przejść do przewalutowania środków. Po kilkunastu minutach kwota zostanie zaksięgowana, a użytkownik będzie mógł ją przelać na swoje konto walutowe w banku.

Podsumowując – czy warto wybrać tak nowoczesne rozwiązanie?

Każdy z nas ma coraz więcej powodów do tego, aby wymieniać walutę. Skorzystanie z rozwiązania jakim jest wymiana waluty online pozwala oszczędzić swój czas i pieniądze. Transakcja walutowa nie musi się już wiązać ani z przepłacaniem, ani czasochłonnym porównywaniem ofert. Czy kantor walut online stanie się najważniejszym narzędziem nowoczesnego turysty, przedsiębiorcy czy emigranta zarobkowego? O tym zadecydują sami użytkownicy.