Rozkład jazdy PKS Rybnik. Jakie połączenia dostępne są z i do Rybnika?

łukasz - sindbad - sindbad (3).jpg

Rybnik to liczące około 131 tys. mieszkańców miasto położone na terenie Górnego Śląska. To największe miasto aglomeracji rybnickiej, które znane jest nie tylko ze względu na przemysł, ale również piękną przyrodę i ciekawe zabytki. Jak można dojechać autokarami i busami do Rybnika? Jakie połączenia dostępne są z tego miasta?

Autobus Rybnik – skąd i dokąd można dojechać?

Rybnik oferuje szeroką gamę połączeń realizowanych za pośrednictwem autobusów, autokarów oraz busów. Obsługują je lokalni przewoźnicy – PKS Rybnik bus oraz prywatni operatorzy, a także przewoźnicy działający na terenie całego kraju i za granicą.

Z Rybnika można między innymi dostać się do innych miast na Śląsku, na przykład do Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Katowic, Gliwic, Zabrza, Chorzowa, Sosnowca, Bielska-Białej czy Bytomia. Takie kursy obsługują PKS Rybnik i inni przewoźnicy z wykorzystaniem busów i autobusów.

Także można skorzystać z innego rodzaju połączeń, na przykład do Wrocławia, Krakowa czy do Warszawy, dzięki czemu można bezpośrednio dojechać na miejsce, gdy planowane są dłuższe podróże.

Jak znaleźć połączenia autokarowe do i z Rybnika?

Aby sprawdzić aktualnie realizowane połączenia przez PKS Rybnik oraz przez innych przewoźników, wystarczy skorzystać z internetu. W sieci natychmiast można zapoznać się z obecnymi rozkładami jazdy z Rybnika oraz do Rybnika i wybrać najlepsze połączenie dla siebie.

Rozkłady jazdy dostępne są na stronach internetowych przewoźników oraz w serwisach internetowych umożliwiających wyszukiwanie połączeń. Można również skontaktować się bezpośrednio z operatorami, aby sprawdzić, czy dane kursy są aktualne.

Ile kosztują bilety na bus i autokar do Rybnika?

Ceny biletów na busy i autokary do Rybnika oraz z Rybnika zależne są głównie od wybranego dystansu oraz przewoźnika. Na krótkich dystansach wydatki wynoszą od około 10 zł do 25 zł, natomiast na większych mogą dochodzić do 100 zł za podróż.

Aby zapłacić mniej za dojazd do celu, warto wykonać wcześniejszą rezerwację. Dzięki temu będzie można zaoszczędzić nawet ponad połowę kwoty biletu.