Ogrzewanie domu – tanio i wygodnie

Lato już za nami i choć na pogodę nie mamy na razie co narzekać, to i tak nieuchronnie zbliżają się do nas wielkimi krokami zimowe chłody. Te z kolei – ku przerażeniu niektórych – wiążą się z sezonem grzewczym i nierzadko sporymi kosztami. Nie musi się obawiać ten, kto wybrał ogrzewanie wygodne w użytkowaniu i oszczędne. A na dowód tego, że takie rozwiązanie rzeczywiście istnieje, wystarczy wspomnieć grzejniki elektryczne Klima.

Choć ogrzewanie elektryczne dla większości osób kojarzy się z rozwiązaniem kosztowym, w rzeczywistości ponoszone wydatki zależą od zastosowanego urządzenia. Niektóre z dostępnych na rynku grzejników cechują się wysokim poborem mocy i generują spore koszty, inne z powodzeniem zasłużyły sobie na to, by nazywać je urządzeniami energooszczędnymi.

Utytułowane grzejniki Klima

Przyzwyczajeni do wysokich kosztów ogrzewania elektrycznego, nie wszyscy chcą uwierzyć w możliwość ich obniżenia przy jednoczesnym utrzymaniu komfortu cieplnego. Na dowód tego, że jest to możliwe, warto wspomnieć o przyznanych w tym roku nagrodach.

Grzejniki Klima jako wydajne i energooszczędne urządzenia grzewcze zostały docenione i nagrodzone Złotym Filarem Budownictwa za zajęcie 1 miejsca w kategorii Urządzenia i instalacje grzewcze na tegorocznych 56 Międzynarodowych Targach Budownictwa oraz 21 Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2019. Takie wyróżnienia przekonują coraz więcej użytkowników, którzy w grzejnikach elektrycznych Klima dostrzegają alternatywę dla innych systemów grzewczych.

Krótko o powstaniu urządzeń

Grzejniki Klima zostały zaprojektowane i wyprodukowane we włoskiej fabryce, która może się pochwalić ponad 80-letnim doświadczeniem w dziedzinie ogrzewania elektrycznego. Intencją producenta było stworzenie urządzenia wygodnego w użytkowaniu i gwarantującego jednocześnie niskie zużycie energii. Aby to osiągnąć, zaproponował połączenie w jednym urządzeniu dwóch niezależnych systemów grzewczych. Tak powstały grzejniki hybrydowe, które są zarazem efektywne i oszczędne.

Producent uznał, że obniżenie poboru mocy dzięki połączeniu pracy dwóch różnych systemów to jednak za mało i wprowadził szereg dodatkowych funkcji, które pozwalają na jeszcze większe oszczędności. Dzięki temu hybrydowe grzejniki Klima z powodzeniem mogą konkurować z innymi grzejnikami elektrycznymi, a nawet innymi systemami grzewczymi dostępnymi dzisiaj na rynku.

Więcej o hybrydach

O sukcesie grzejników Klima możemy mówić dzięki zastosowaniu dwóch niezależnych systemów grzewczych, a mianowicie ogrzewania konwekcyjnego i promiennika podczerwieni. Odpowiednie połączenie ich pracy gwarantuje komfort cieplny i nie powoduje nadwyrężenia domowego budżetu. Każdy z tych systemów ma swoje zalety, które zostały wyeksponowane w tym urządzeniu. Ogrzewanie konwekcyjne umożliwia szybkie ogrzanie pomieszczenia, cechuje się też niezwłoczną reakcją na zmiany temperatury w otoczeniu. Z kolei promiennik podczerwieni utrzymuje we wnętrzu stałą temperaturę przy jednoczesnym niskim poborze energii elektrycznej.

Grzejniki Klima zostały zaprojektowane w taki sposób, by priorytetem było oszczędne ogrzewanie podczerwienią. Natomiast ogrzewanie konwekcyjne zostało potraktowane jako wspomaganie dla promiennika podczerwieni, dlatego włącza się wyłącznie wtedy, gdy zachodzi konieczność podniesienia temperatury w pomieszczeniu.

Sposób pracy hybrydowych grzejników Klima został dokładnie opisany na stronie https://Econovli.pl, wyłącznego dystrybutora tych urządzeń na terenie naszego kraju.

Kilka słów na zakończenie

Choć dla wielu osób ogrzewanie elektryczne nadal jeszcze kojarzy się z wysokimi kosztami, coraz więcej inwestorów powoli przekonuje się do tego rozwiązania i stosuje grzejniki Klima jako alternatywę dla innych systemów grzewczych. Ich atutem jest nie tylko efektywna praca oraz energooszczędność, ale także komfort użytkowania. Pracą urządzenia kieruje inteligentny termostat, który samodzielnie dobiera system grzewczy, który powinien działać w danym momencie. Niewątpliwą zaletą jest też miernik zużycia energii, który pozwala na odczyt zużycia dziennego i tygodniowego.