Domy piętrowe to obiekty, na które decydują się przede wszystkim rodziny albo młode małżeństwa, planujące gromadkę dzieci. Mało tego! O takim rozwiązaniu bardzo często myślą osoby, które większość życia spędziły na małej przestrzeni, a teraz posiadanie własnego kąta dla każdego domownika oraz części wspólnej na spotkania z gośćmi stanowi dla nich priorytet.
Czym takie obiekty się charakteryzują w przypadku zastosowania prefabrykacji? Jaki mogą mieć układ pomieszczeń? Gdzie szukać specjalistów, którzy nie tylko doradzą, ale podejdą do realizacji takiej inwestycji w sposób kompleksowy? Tego dowiesz się z naszego artykułu.
Domy piętrowe w technologii prefabrykowanej – charakterystyka
Domy piętrowe z reguły buduje się znacznie dłużej, niż domy parterowe. Do ich postawienia i wykończenia potrzebnych jest też więcej materiałów. Jednak czy wiesz o tym, że nawet najbardziej skomplikowane technicznie obiekty piętrowe da się postawić już w kilka miesięcy? To naprawdę możliwe. Pozwala na to prefabrykacja.
To technologia, która charakteryzuje się tym, że większość prac odbywa się… w dużym parku maszynowym. To miejsce pełne naszpikowanych nowymi technologiami urządzeń, produkujących gotowe elementy konstrukcyjne. Zgodnie z zatwierdzonym już na starcie projektem, z taśmy produkcyjnej schodzą więc drewniane ściany, stropy itp. Po zakończeniu tego etapu prac, wszystkie części szkieletu domu są przewożone na działkę, gdzie są składane w jedną całość. W praktyce stan deweloperski można uzyskać nawet po trzech miesiącach od rozpoczęcia prac montażowych.
Dom piętrowy – układ pomieszczeń
Układ pomieszczeń jest zazwyczaj uzależniony od indywidualnych upodobań domowników. Jednak samo to, że obiekt składa się z dwóch poziomów, daje spore pole do działania. Najczęściej życie rodzinne jest wówczas podzielone na wspólny parter i bardziej intymne piętro.
Jak to może wyglądać w praktyce? Otóż na dole, w centralnej części domu, można stworzyć duży salon. To świetna przestrzeń do rodzinnego leniuchowania i zarazem do przyjmowania gości. Połączona z nim kuchnia z dużym stołem może zaś sprzyjać rodzinnym posiłkom. Bardzo często na parterze znajduje się również toaleta. Piętro nierzadko jest zaś dużo bardziej intymną częścią takiego domu. Tam rodzice i dzieci mają osobne pokoje, są garderoby, a także duża łazienka z wanną i prysznicem.
Piętrowy dom prefabrykowany – gdzie szukać specjalistów?
Budowa piętrowego domu w technologii prefabrykowanej to inwestycja, która musi być prowadzona przez profesjonalistów. To po ich stronie jest realizacja wszystkiego, co odbywa się na przestrzeni, którą na osi czasu można oznaczyć w dwóch punktach. Pierwszy z nich to „wybór projektu budowlanego”, bo od tego wszystko się zaczyna. Na drugim końcu tego uproszczonego schematu jest zaś „osiągnięcie stanu deweloperskiego”.
Do takich zadań kompleksowo podchodzą specjaliści WOLF Haus. Dlatego jeśli chcesz poznać jeszcze więcej szczegółów z tego zakresu, to koniecznie zajrzyj na stronę firmy https://wolfhaus.pl/.