Maseczka na cerę naczynkową

Kobieca uroda jest bardzo wymagająca. Dbałość o dobry stan cery wymaga starannej pielęgnacji i codziennej uwagi. Jednym z lepszych sposobów, na to, jak poradzić sobie z problemami z cerą, jest zastosowanie odpowiednich maseczek na twarz.

Dlaczego warto stosować maseczki?

Warto i to bardzo warto, ponieważ były one stosowane już od setek, jak nie tysięcy lat. Można powiedzieć, że były to kiedyś prototypy kosmetyków, które kobiety używały, by ich cera była idealnie gładka i wspaniale wyglądała. Najczęściej stosowane naturalne składniki, które odpowiednio przygotowane nakładano na twarz i to właśnie takie naturalne maseczki są najlepsze, ponieważ wtedy skóra przyswaja największą ilość witamin prosto z ich źródła.

Maseczki mogą być przeznaczone do różnego typu skóry. Kobieta, która ma suchą skórę, powinna używać zupełnie innych składników w maseczce, niż kobieta mająca cerę tłustą. W największym kłopocie znajdują się panie z cerą mieszaną, ponieważ muszą stosować różne maseczki na przemian.

Jak poradzić sobie z cerą naczynkową?

Cera naczynkowa potrafi być bardzo uciążliwa. Przede wszystkim dlatego, że bardzo szybko reaguje na wszelkie zmiany w otoczeniu. Nawet mycie twarzy zbyt ciepłą lub zbyt zimną wodą, już może wywołać jakieś reakcje skóry. Popękane naczynka wcale nie wyglądają dobrze, więc trzeba zrobić coś, aby je zwalczyć. Ze względu na to, że cera naczynkowa jest bardzo wrażliwa, każda kobieta o tego typu cerze powinna stosować preparaty delikatne, które lekko natłuszczają skórę i ją uelastyczniają.

Przede wszystkim takie kobiety powinny wystrzegać się przemywania twarzy mydłem, które może strasznie wysuszyć skórę i od razu będzie widać tego efekty. W przypadku cery naczynkowej należy także unikać kosmetyków z zawartym w nich alkoholem, ponieważ on również nie przyniesie niczego dobrego. Jeśli kobieta z taką cerą zechce zdecydować się na peeling, to również powinna uważać. Dlaczego? Ponieważ bardzo łatwo jest podrażnić skórę. Skóra będzie najlepiej reagować na preparaty enzymatyczna, a także na peelingi z kwasami owocowymi.

Jest kilka sposobów na to, jak wzmocnić cerę naczynkową. Wystarczy wykorzystać do tego składniki, które każdy z nas na pewno posiada w domu. Przykładowo, można stworzyć maseczkę taką jak:

• Maseczka z siemienia lnianego – Wystarczy do garnczka wlać szklankę wody i dodać łyżkę siemienia lnianego. To należy gotować na małym ogniu, a gdy zacznie tworzyć się papka, to znaczy, że trzeba ostudzić naszą maseczkę. Następnie nakładamy na twarz zwilżoną gazę, a na gazę nakładamy maseczkę. Tak wytrzymujemy 20 minut i czas na obserwowanie efektów.

• Maseczka z twarożku – można także wykorzystać znany w każdym polskim domu twarożek. Łyżkę tego pysznego sera mieszamy z jedną łyżką tłustej śmietany homogenizowanej i gotowe. Powstałą maseczkę nakładamy na twarz na 20 minut i to wszystko.

Przykładem były tylko dwie maseczki, lecz każdy może być pewny, że jest ich znacznie więcej. Jeśli ktoś naprawdę chce dbać o siebie, to będzie umieć zaangażować się w codzienną pielęgnację i raz na jakiś czas, pozwoli sobie na większe kuracje.