Szukasz dobrego fryzjera w Krakowie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Mężczyźni mają zdecydowanie łatwiej, gdy muszą udać się do fryzjera. Mało tego, dla większości z nich to bez różnicy, czy jest to sprawdzony salon, czy też nie. Gorzej mają natomiast kobiety, które muszą zaufać fryzjerowi, by móc oddać włosy w jego ręce. Kiedy już się tak stanie, uczęszczają wiernie do jednego salonu. Czasem może się jednak zdarzyć, że „ulubiony” fryzjer jest na urlopie lub się rozchorował, a my w ciągu kilku dni pilnie potrzebujemy np. ułożyć fryzurę i co wtedy?

Na co zwrócić uwagę, szukając dobrego fryzjera?

W takich sytuacjach, pomimo że nie ma zbyt wiele czasu, staramy się znaleźć dobrego fryzjera, który spełni nasze oczekiwania. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ na rynku funkcjonuje mnóstwo salonów fryzjerskich. Czym się kierować podczas poszukiwań? Na początek warto skupić się na lokalizacji, w której obrębie rozpoczniemy poszukiwania. Trzeba podkreślić, że pomimo pobliskich salonów, na wizytę do naprawdę dobrego fryzjera wiele kobiet jest w stanie dojechać nawet na drugi koniec miasta!
Wszystko to głównie za sprawą pozytywnych opinii przekazywanych pocztą pantoflową. Chwalone w ten sposób usługi fryzjerskie, w mgnieniu oka zdobywają sławę. W końcu pozytywne opinie zadowolonych koleżanek to chyba najlepsze źródło informacji.
Szukając dobrego fryzjera, warto zwrócić też uwagę na to, czy posiada on fanpage’a na portalu społecznościowym. Odwiedzając profil fachowca, na podstawie zamieszczonych na nim informacji, możemy sporo dowiedzieć się o fryzjerze. Ponadto, zdjęcia wykonanych przez niego stylizacji dadzą nam niejaki pogląd na specyfikę jego pracy.

Co wyróżnia dobrego fryzjera?

Wyrażenie „dobry fryzjer” może być interpretowane w różny sposób. Jednak bez względu na to, jakie wymagania mają klientki, fryzjer świadczący usługi wysokiej jakości powinien m.in.:
  • mieć przynajmniej kilka dyplomów i certyfikatów w widocznym miejscu w salonie,
  • nieustannie brać udział w szkoleniach,
  • pracować w higienicznych warunkach,
  • mieć doświadczenie i wiedzę,
  • mieć stale napięty grafik,
  • mieć własny fanpage,
  • mieć szeroką ofertę usług,
  • kochać swoją pracę itp.
Wymienione powyżej cechy to zaledwie kilka wytycznych, które wyróżniają dobrego fryzjera spośród tłumu. Warto więc wziąć je pod uwagę podczas wyboru.

Gdzie szukać?

Polecane salony fryzjerskie znajdziemy m.in. na portalu https://www.moment.pl/fryzjer/krakow, na forach internetowych oraz na portalach społecznościowych. Zamieszczone tam informacje i opinie warto skonfrontować z informacjami uzyskanymi za pomocą poczty pantoflowej. W ten sposób dokonamy właściwej selekcji.
Udając się na wizytę do dobrego fryzjera, nie będziemy musiały martwić się o to, że coś pójdzie nie tak. Wręcz przeciwnie, będziemy mogły zażyczyć sobie fryzurę, jaka nam się tylko zamarzy. Doświadczony fryzjer bez problemu wykona każdą technikę koloryzacji oraz podpowie, czy będzie pasować nam np. fryzura z grzywką, czy też nie.