Jak spokojnie i wygodnie dotrzeć do pracy sezonowej w Niemczech?

sindbad (5).jpg

Wiele osób w okresie około wakacyjnym poszukuje dodatkowego zajęcia czy możliwości wyjazdu za granicę w celu dorobienia dodatkowych środków. Wyjazd do Niemiec jako pracownik sezonowy jest dobrym pomysłem – jest to kraj stosunkowo bliski, a zarobki są tam zdecydowanie wyższe. Jak jednak znaleźć dobrą pracę sezonową? W jaki sposób dostać się do Niemiec tak, aby nie dać się oszukać w czasie drogi? Które przewozy do Niemiec wybrać?

Praca sezonowa w Niemczech

Już od kilku lat Niemcy narzekają na brak pracowników sezonowych, szczególnie w okresie letnich zbiorów. Dlatego wydaje się, że to doskonała destynacja gdy chodzi o wyjazd do pracy sezonowej. Warto przed wyjazdem poznać jednak podstawowe słowa po niemiecku, a także obejrzeć kilka poradników czy blogów prowadzonych przez mieszkających w Niemczech rodaków. Ważne jest aby nie wybrać pracy ponad siły – osoba, która nigdy nie pracowała na roli może nie poradzić sobie ze zbiorem szparagów – lepiej wybierać zadania, którym można z łatwością podołać.

Dojazd firmowy czy przewozy do Niemiec z adresu na adres?

Zanim jednak rozpocznie się pracę, do miejsca docelowego trzeba w jakiś sposób dojechać. Lepsi pośrednicy pracy oferują własny transport – często opłata za niego odciągana jest z pierwszej pensji. Transport ten często trwa bardzo długo – pracownicy wysadzani są przy wielu firmach i hotelach pracowniczych. Można również samodzielnie zorganizować sobie przewozy do Niemiec z adresu na adres. Często są one tańsze niż te, które organizuje firma, oraz odbywają się w zdecydowanie wyższym komforcie.

Na co należy uważać w czasie wyjazdu do Niemiec?

Decydują się na pracę przez agencję pośrednictwa z Polski, należy sprawdzić firmę w Internecie, oraz w specjalnej ewidencji Agencji Pracy Tymczasowej. Dzięki temu można uniknąć sytuacji gdy zainwestuje się środki w wyjazd do Niemiec, a wróci się z pustymi rękoma. W czasie samej podróży należy unikać spożywania trunków alkoholowych, aby weryfikować gdzie jedzie przewoźnik i czy nie ominął naszego przystanku.